okayamaheisei-ph.com

Przeżyjmy to razem

Witaj ~GościuZaloguj/Zarejestruj

Witamy cię ~Gościu! Jeżeli jesteś u nas pierwszy raz i nie masz jeszcze konta, zapraszam cię do Rejestracji! Jeżeli zapomniałeś hasła, Przypomnij je!

Zagubieni / Lost (2004-2010)Seriale okayamaheisei-ph.com

Serial opowiadający tragiczną historię 48 pasażerów pechowego lotu 815 z Sydney do Los Angeles, których samolot rozbija się na tajemniczej wyspie. W tym całym zamieszaniu jedynie jednej osobie udaje się zachować zimną krew. Jest to chirurg Jack, który pomaga komu tylko się da. Z czasem panika przeradza się w lęk i strach. Wszyscy muszą nauczyć się żyć w nowych warunkach. Nie zrobią jednak tego bez uporania się z własnymi życiowymi problemami. W każdym odcinku poznajemy historię i problemy ... "zagubionych" oraz tajemnice wyspy, która wyraźnie chce ich zatrzymać na zawsze. Lekarz, kaleka, narkoman, policjant, morderca, pechowiec, cwaniaczek, dziewczyna w ciąży i wielu innych współczesnych robinsonów będzie musiało nauczyć się współpracy. Inaczej stracą całkowicie szansę na przeżycie. "Lost", po słowacku "Nezvestni", po czesku "Ztraceni", po chorwacku i bułgarsku "Izgubljeni", a w Polsce "Zagubieni". Prawie wszyscy Słowianie (poza Chorwatami) poznali ten serial tego samego dnia i jak łatwo zauważyć podobnie nazwali, tylko Rosjanie stworzyli "Pozostać wśród żywych". Gdy zobaczyłam pierwszy odcinek, ciekawiło mnie, czy twórcy specjalnie pokazują jedną z najbardziej charakterystycznych dolin na świecie - Ka'a'awa (Hawaje) w serialu o grupie ludzi, którzy nie wiedzą gdzie są... Potem zobaczyłam Charliego (Dr. Jack Shepard), którego pamiętam jeszcze z "Ich Pięcioro", Hobbita z "Władcy Pierścieni" (Charlie) i Admirała Thomasa Boone'a z "JAG" (Locke). Szczerze mówiąc obejrzałam ten odcinek tylko dlatego, że nie mogłam się napatrzeć, jak się chłopiska zmieniły, zwłaszcza Hobbit. Dopiero potem zainteresowała mnie historia 48 osób z dala od domu, bez wody, rodziny. Tysiące problemów ludzi, którzy w kilka chwil przenieśli się z cywilizacji XXI wiecznej do epoki kamienia łupanego lekko urozmaiconej w zestaw noży myśliwskich. Można by pomyśleć, że są jak Robinson Crusoe, a tu figa z makiem. Po pewnym czasie poznajemy równikowe grizzly i Innych, czyli wredne plemię tubylców o dosyć zaskakującej dla tego regionu kulturze: amerykańskiej. Każda seria jest schematyczna. Pierwszy odcinek jest wprowadzeniem, którym mniej więcej określa charakter serii. Potem akcja rozwija się, raz przyspiesza, raz zwalnia, ciągle poznajemy nowe bunkry, grupa bohaterów odłącza się na pewien czas, by potem znów przyłączyć. Problemy narastają, aż jeden z nich nagle przybiera na wadze i staje się jednym z kluczowych w ostatnich odcinkach. Zmusza on bohaterów, wszystkich lub mniejszą grupę do przemieszczenia się. Zwykle przewodniczy im Jack, chyba że jest jeszcze jedna grupa, wtedy dowódcą staje się Sawyer. Ostatecznie docierają do pewnego punktu, w którym rozpoczynaj się kolejna seria. I od nowa: pierwszy odcinek jest wprowadzeniem...

KategorieFilmy / Seriale

Użytkowników:18219 Online:20 Zarejestrowanych dzisiaj:27 Filmów w bazie:7457 Odcinków Seriali:19816

Uwaga, żaden z materiałów wideo nie jest hostowany na serwerze okayamaheisei-ph.com. Serwis udostępnia tylko i wyłącznie informacje o filmikach, filmach i serialach oraz umieszcza linki do zamieszconych materiałów na serwisach hostujących np. (YouTube, MegaVideo, Vimeo). Wszelkie roszczenia prawne należy wnośić do administratorów serwisów udostępniającyh materiały. Serwis okayamaheisei-ph.com nie odpowiada za materiały umieszczone przez użytkowników oraz ich komentarze.